19 grudnia 2009

{34} Japonia, FujiCiąg dalszy górskiego RRa :) Tym razem przepiękna, zapierająca dech w piersiach kartka z Japonii od Mieko, która uważa, że widok ten to pierwsze, co powinno nam się kojarzyć z jej krajem. Przedstawia oczywiście górę Fuji, wulkan i najwyższy szczyt Japonii - ma wysokość 3776 m n.p.m. Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy, Tokio. Góra Fuji (po japońsku Fuji-san lub Fuji-no-yama) jest cudem natury i miejscem świętym, czczonym przez buddystów, którzy uważają ją za wrota do innego świata. Krater znany jest pod nazwą Naiin (Świątynia). Fuji ma również wielkie znaczenie w pradawnej japońskiej religii shinto. Jej wyznawcy wierzą, że bogowie i duchy (kami) mieszkają w kamieniach i drzewach na zboczach góry. Góra pokryta jest przez większą część roku śniegiem. Symetrycznie nachylone stoki i podstawa o kształcie idealnego okręgu o obwodzie 126 km czynia ją wyjątkowo piękną. Góra widoczna jest w pogodny dzień z odległości około 80 km. To młody wulkan, który powstał jakieś 600 tys. lat temu. wybuchał 18 razy - ostatnia erupcja miała miejsce w 1707 roku, a popioły zawędrowały wówczas aż do odległego o 100 km Tokio. Mieko obawia się, by wulkan nie przebudził się w ciągu najbliższych lat - ona sama mieszka w Tokio. Co do znaczków, ten z pszczołą już dostałam na kartce z Osaki, drugi to nowość :) Oba są śliczne.

13 komentarzy:

 1. Robi wrażenie, choć góry średnio mi podchodzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie pociągają właśnie najbardziej ze wszelkich możliwych krajobrazów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurcze, ale piękność!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. O jacie...to tez jest czaderskie :D
  Jedna Fuji a jakze inna z kazdego ujecia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna:)
  świetnie uchwycone :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie lubię kartki z lustrzanym wodnym odbiciem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. omg ale masz szczęście do takich widoków pięknych! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. A dla mnie jest przeciętna. Nie oddaje ani japońskiego klimatu, ani zdjęcie specjalnie nie porywa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bo też tu nie chodzi o porywanie. Fuji to symblo Japonii i tylko w to chodzi, moim zdaniem, na tym zdjęciu. Widzisz: Fuji, wiesz: Japonia. Dla mnie super

  OdpowiedzUsuń
 10. GreyBoy, z klawiatury mi to wyskrobałeś ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. a ja dodam, że znaczki strasznie mi się podobają ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. O kurcze! Dlaczego zawsze ta Fuji tak bosko wychodzi na pocztówkach. Kartka chyba jedna z ładniejszych jakie ostatnio oglądałem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna kartka i świetne znaczki.

  OdpowiedzUsuń