4 kwietnia 2010

{126} Chiny, Gospodarstwo Półksiężyca


Zawsze uwielbiałam dostawać kartki z Chin i ta również mnie nie zawiodła. Wysłał mi ją Eon Hon, który niestety nie napisał jednak nic poza "Happy Postcrossing!"... Kartka przedstawia typowe gospodarstwo w kształcie półksiężyca w wiosce Xintuo, mieszka w nim zwykle kilka do kilkunastu rodzin, troszkę jak nasze domki szeregowe, choć o nieco innym standardzie ;) Dookoła takiego gospodarstwa znajdują się poletka do uprawy ryżu i innych roślin, zależnie od ukształtowania terenu często jest też uprawa terasowa - na tym zdjęciu widać ją za zabudowaniami. Pozwala ona na lepsze wykorzystanie gruntów na stokach, które normalnie byłyby nieużytkami. Pierwszy raz od dawna zachwyciły mnie też znaczki - są po prostu urocze, zwłaszcza ten pierwszy - wręcz kwintesencja Chin :)
A jako, że dziś mamy Wielkanoc, życzę Wam wszystkim skrzynek pełnych kartek i paczuszek z najdalszych zakątków świata, a także szczęścia w innych aspektach życia ;) Zdrowia, najbliższych osób w otoczeniu, spełnienia marzeń - słowem: wszystkiego, co najlepsze!

3 komentarze:

 1. Też lubie takie chińskie klimaty.
  I lepsze chociaż "Happy postcrossing" niż sam numer ID kartki...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam ID też mi się zdarzył... Ale nadawcę tej kartki muszę usprawiedliwić, bo na odwrocie kartka była prawie cała zadrukowana informacjami i miniaturką tego zdjęcia, więc niewiele mógł napisać.

  OdpowiedzUsuń
 3. znaczki są bajkowe:) podobaja mi sie

  OdpowiedzUsuń