19 stycznia 2010

{79} Serbia, Belgrad, ZemunZnowu słowiański RR przyniósł mi nowe państwo - Serbię. Ana wysłała mi kartkę przedstawiającą stolicę - Belgrad, a konkretnie dzielnicę Zemun. Jest to ulubiona przez Anę część miasta, leżąca wzdłuż brzegu Dunaju. Ta przesympatyczna dziewczyna tyle napisała o Zemunie, że pierwszy raz od dawna nie muszę wspomagać się Wujkiem Google - to lubię! Najbardziej urokliwe są najstarsze partie tej dzielnicy, pełne małych budynków, wąskich brukowanych uliczek, ukrytych schodów, ale przede wszystkim jest tu stara Wieża, widoczna na pierwszym zdjęciu i bardzo ważna, dla mieszkańców Belgradu, a z jej szczytu rozciąga się piękny widok na całe miasto - choć nie wydaje się szczególnie wysoka. Na największym zdjęciu, na dole, widzimy kościół św. Mikołaja, jeden z najstarszych ortodoksyjnych kościołów w mieście. Wg Any nie ma nic przyjemniejszego niż spacer tymi uliczkami albo wzdłuż brzegu Dunaju. Na dobre zakończenie, piękny znaczek :)

6 komentarzy:

 1. Solidnie wykonany multiview. Kartka bardzo ładna, "dzielnyca" (ach, jak ja się kocham czepiać ;> ) również na taką wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poprawione :P Nawet literówek chcesz się czepiać?!

  OdpowiedzUsuń
 3. kartka very nice, znaczek prześliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A na mnie szału nie zrobiła, choc nie twierdze,że nie jest ładna. Jak dla mnie - zwyklaczek. Myslałam,ze Serbia ma cos wiecej do zaoferowania...to miasto wygląda biednie...

  OdpowiedzUsuń
 5. To chyba tylko ta dzielnica, utrzymana w "starym" klimacie... Aczkolwiek mogę się mylić ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaintrygowała mnie ta kartka:) Bowiem od tej strony Belgradu nie znam!

  OdpowiedzUsuń