10 grudnia 2009

{25} Holandia, Breda


Kolejna holenderska kartka, oficjalna, od Nico, który mieszka w mieście z kartki, w Bredzie. Jak sam opisuje, miejsce to jest wiecznie śpiące, spokojne, na swój sposób przytulne i całkiem stare ;) Leży na granicy holendersko-belgijskiej. Wg Nico, fakt, że mnóstwo tam barów i restauracji, czyni życie łatwiejszym. Nie wiem, czy zgodziłabym się z tym faktem, ale może są tam inne warunki ku temu. Jako ciekawostkę powiem, że Breda jest jednym z głównych skupisk polonijnych w Holandii. Turyści od razu zachwycają się Bredą, jako najładniejszym miastem Brabancji Północnej. Centrum miasta ze wspaniałym kościołem, piętrowymi kamienicami wokół brukowanego rynku pełnego stoisk i kramów w dzień targowy można obejść w czasie krótkiego spaceru, nie jest to więc zbyt duży obszar, jednak zdecydowanie warty uwagi. Niestety nie wiem, co tak naprawdę jest na kartce - nie znalazłam tego ani nigdzie w Internecie, ani tym bardziej w krótkiej notce od Nico ;) Niemniej, karta jest całkiem urokliwa. Miejsce wydaje się dokładnie takie, jak Nico opisał Bredę - śpiące, spokojne, przytulne, stare ;) Znaczki... chyba nie będę się wypowiadać na temat tych holenderskich - może i się nie powtarzają aż tak, ale wszystkie są jednakowo bezpłciowe jak dla mnie ;)

8 komentarzy:

 1. Tym razem klasycznie i ładnie ;)
  Zakończyłbym ten komentarz wyrażeniem dzieci neostrady "pierwszy!", ale tego nie zrobię. Że już zrobiłem? Oż kurczę:P

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna,fajna. Taka klimatyczna ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. o jakie zmiany :-) ładnie i pocztówka też ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmiany są, ale ile się nad nimi męczyłam, to szok... Mam nadzieję, że jakoś to wygląda, bo to jedyny szablon, który nie miałby błędów i mi odpowiadał ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, super szablon :)

  Kartka bardzo ładna. I zgadzam się, co do znaczków :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ma swoj jakis nieskazitelny urok, aczkolwiek nie jest przeboska :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Orlica, to nic, tylko po ciężkiej pracy wgrania nowego szablonu (a jest super!) trzeba się wybrać na odpoczynek do Bredy właśnie:)

  OdpowiedzUsuń