26 stycznia 2010

{92.1} Malezja, Kuala Lumpur, The Twin TowersPiękna kartka wysłana przez Nurula z Malezji w ramach stolicowego RRa. Łatwo się więc domyślić, że przedstawia Kuala Lumpur, czyli stolicę Malezji i dwa budynki sławne na całym świecie - The Twin Towers, bliźniacze wieże. Mają wysokość 452 m i są jednymi z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra. Przejście jest publicznie dostępne, a wstęp jest darmowy. Co ciekawe, w roku 1997 francuski wspinacz Alain Robert wspiął się po zewnętrznej ścianie budynku bez żadnych zabezpieczeń. Na wysokości 60 piętra, 28 pięter od szczytu wieży - nie dotarłszy na szczyt - został aresztowany przez policję. 10 lat później - w 2007 roku - Robert ponownie podjął próbę wspięcia się na szczyt i ponownie został zatrzymany przez policję - dokładnie w tym samym miejscu co 10 lat wcześniej.

7 komentarzy:

 1. Fantastycznie trafiłaś! Super zdobycz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę, zjawiskowa kartka. Nie wyobrażam sobie jak ten człowiek mógł się wspinać na taki budynek bez zabezpieczeń... ale podobno do odważnych świat należy.:p

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sobie nie wyobrażam nawet, jak można patrzeć w dół z tego mostu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesadzili z PhotoShopem koloryzując trawę ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieee, to skan tutaj się popisał :/ Raz zjada, raz zwraca, gÓpi jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się, ze praktycznie kazde pocztówki z Malezji z jakimi się spotkałam, moją w prawym dolnym rogu narodowa flage.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wcale nie widać aby ten most miał aż 58 metrów!

  OdpowiedzUsuń